Weekendowe zapowiedzi

Już dzisiaj kolejny mecz w rozgrywkach konińskiej A-klasy rozegrają piłkarze przedeckiej Baszty. Ich przeciwnikiem będzie zespół z Łuczywna, który w przerwie zimowej dokonał kilku bardzo ciekawych transferów m.in. Arkadiusz Czaplewski z GKS-u Sompolno.
W ostatniej kolejce Baszta pewnie pokonała wicelidera tabeli Grom Malanów 5:2, natomiast SRW zremisowało z Orłem Kawęczyn 1:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania.
W rundzie jesiennej, w Przedczu, nasz zespół zwyciężył aż 5:1, choć to drużyna z Łuczywna pierwsza zdobyła gola.
W historii spotkań obie ekipy mierzyły się aż piętnastokrotnie, Baszta była górą 12 razy, 2 razy był remis, a tylko w jednym meczu zwyciężyło Łuczywno. Oczywiście stosunek bramek jest na naszą korzyść i wynosi 48:16.
Sędzią głównym sobotniego spotkania będzie Pan Tomasz Wójtowicz, a na liniach pomagać mu będą Pan Włodzimierz Nieznalski oraz Rafał Wesołowski.

Wyjazd na mecz o 15:30!

Zespół juniorów młodszych w niedzielę udadzą się do Koła na mecz z liderem tabeli, Olimpią. W ostatniej kolejce Baszta przegrała u siebie z Gromem Malanów 3:1, jednak gdyby nasi młodzi zawodnicy mieli lepiej ustawione celowniku można było pokusić się o zdobycie chociaż jednego punktu. Juniorzy Olimpii tydzień temu nieoczekiwanie przegrali w Brudzewie 1:0 (była to ich pierwsza porażka w sezonie).
Jesienią, w Przedczu, górą byli piłkarze z Koła, którzy zwyciężyli 1:0. Piłkarze Baszty długo dzielnie się bronili, a zwycięska bramka dla gości padła, bo ewidentnym błędzie naszej obrony.