Weekendowe zapowiedzi

Już jutro seniorzy Baszty zmierzą się w derbach powiatu kolskiego z GKS-em Osiek Wielki. W ostatniej kolejce obie drużyny nie zdołały zdobyć kompletu punktów. Nasz zespół zremisował w Łuczywnie 2:2, a GKS przegrał u siebie z Orłem Kawęczyn 1:0 tracąc bramkę w końcówce spotkania. W jesiennym meczu Baszta wygrała 1:0, choć przez około godzinę grała w "10", po czerwonej kartce dla Rafała Pietrzaka. Zwycięską bramkę w tamtym spotkaniu zdobył najskuteczniejszy zawodnik przedeckiego zespołu, czyli Patryk Barański.
Warto dodać, że to właśnie z Osiekiem Wielkim nasza drużyna odniosła najwyższe zwycięstwo w historii rozgrywek ligowych. Miało to miejsce 11.05.2014, czyli trochę ponad rok temu, a Baszta zwyciężyła 7:0 (skrót z tego meczu: https://www.youtube.com/watch?v=IR3gjMT7rXc).
Niedzielne spotkanie będzie szóstym w historii pomiędzy Przedczem a Osiekiem Wielkim, dotychczas nasz zespół wygrał trzykrotnie, raz padł remis, a w jednym meczu górą był GKS. Stosunek bramek jest na naszą korzyść i wynosi 12:4.

Dzisiaj kolejny trudny mecz czeka juniorów młodszych Baszty. Tym razem wybiorą się oni do Grzegorzewa, na spotkanie z trzecim w tabeli Orłem. W ostatniej kolejce nasi młodzi zawodnicy zostali rozgromieni w Kole, gdzie przegrali aż 11:0 z liderem tabeli, a Orzeł ograł Grom Malanów 10:1.
Jesienią górą byli gracze z Grzegorzewa, którzy zwyciężyli 4:2. Bramki w tamtym spotkaniu dla naszego zespołu zdobyli Patryk Sieradzki i Mateusz Tyde.