Weekendowe zapowiedzi

W najbliższą niedzielę piłkarze Baszty podejmą na własnym boisku Nałęcz Babiak. W poprzedniej kolejce nasz zespół przegrał w Tuliszkowie 2:1, a Nałęcz ograł u siebie GKS Osiek Wielki 4:0. W ligowej tabeli nasza drużyna zgromadziła 29. punktów co daje jej szóste miejsce, a nasi niedzieli rywale są trzy oczka niżej i mają 20. punktów.
W jesiennym meczu, w Babiaku, górą okazała się Baszta, która rzutem na taśmę zwyciężyła 3:2.
W historii ligowych starć obie ekipy zmierzyły się trzynastokrotnie, pięć razy górą byli przedeccy piłkarze, cztery razy lepsza okazała się Nałęcz, a cztery razy padł remis. Stosunek bramek jest jednak dla nas niekorzystny i wynosi 32:27.
Sędzią głównym tego spotkania będzie Pan Damian Wdowiński, a liniach pomagać mu będą Panowie Grzegorz Łakomicki oraz Tomasz Wójtowicz.

Już jutro kolejny mecz rozegrają juniorzy młodsi Baszty. Tym razem do Przedcza przyjedzie zespół MKS Zryw Dąbie.W ostatniej kolejce nasza drużyna otrzymała trzy punkty bez gry, ponieważ z ligi wycofała się Warta Krzymów, a Zryw nie grał żadnego meczu, ponieważ ich mecz z Orłem Grzegorzew został przełożony na 24. maja.
W ligowej tabeli Baszta jest na piątym miejscu (24 pkt), a Dąbie zajmuje trzecie miejsce (27 pkt).