Weekendowe zapowiedzi

W pierwszym weekend czerwca piłkarze Baszty rozegrają ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z ekipą z Łuczywna. W poprzedniej kolejce nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Orłem Kawęczyn 4:2, a SRW przegrało u siebie z GKS-em Osiek Wielki 2:1. Jesienią przegraliśmy w Łuczywnie 2:1, choć jeszcze piętnaście minut przed końcem prowadziliśmy.
Niedzielne spotkanie będzie już osiemnastym w historii pomiędzy tymi drużynami, 12 razy górą była Baszta, trzykrotnie padł remis, a tylko dwa spotkania zakończyły się wygraną Łuczywna. Stosunek bramek jest dla nas bardzo korzystny i wynosi 51:20.
W ligowej tabeli nasz zespół jest na czwartym miejscu (35 pkt), a SRW jest dwa oczka niżej ze stratą trzech punktów.

Już jutro ostatni mecz w tym sezonie rozegrają juniorzy młodsi przedeckiego klubu. Tym razem przyjdzie im gościć Kasztelanię Brudzew. W poprzedniej kolejce obie drużyny przegrały swoje spotkania. Baszta przegrała z Kawęczynem 2:1, a nasi jutrzejsi rywale musieli uznać wyższość lidera z Grzegorzewa ulegając 5:1.
W jesiennym meczu, w Brudzewie, górą była Baszta, która zwyciężyła 3:1.