Baszta w II rundzie!!!

Ogromną niespodzianką zakończył się dzisiejszy mecz pucharowy, w którym Baszta Przedecz pokonała na własnym boisku wyżej notowanych Błękitnych Mąkolno 1-0 (1-0). Czołowa drużyna okręgówki, co prawda znacznie przeważała, ale to gospodarze tworzyli groźniejsze sytuacje z kontr. Bramkę na wagę awansu zdobył Patryk Barański.
Przed meczem prezes klubu za namową zawodników zmienił ustawienie zespołu, i tak jedynym napastnikiem był Barański, a w pomocy graliśmy pięcioma zawodnikami. Od początku piłką więcej grali przyjezdni, ale bardzo dobrze radziliśmy sobie w obronie. Bardzo wysoko grał bramkarz Błękitnych i długie piłki często lądowały pod jego stopami. Jednak po błędzie środkowych obrońców od środka boiska sam na sam z wysuniętym golkiperem pędził Barański i tej okazji nie zmarnował.
W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze jedną świetną sytuację do gola, jednak napastnik Baszty uderzył z prawej nogi w słupek, a skrzydłowy, mając ciężką pozycję do strzału, spudłował przy dobitce.
W drugiej połowie przewaga w grze piłką jeszcze się powiększyła, a obrońcy gości grali wyżej. Sprytnie okazję do podwyższenia znaleźli sobie zawodnicy z Przedcza, jednak po szybkim wznowieniu z rożnego, uderzenie z prawego skrzydła zatrzymało się na słupku.
Piłkarze Mąkolna mieli świetną sytuację do wyrównania, jednak po strzale głową z opresji ratuje nas Karolak, który na linii zatrzymał futbolówkę dosłownie w ostatniej chwili, dzięki niebywałemu refleksowi. Po ostatnim gwizdku sędziego Baszta wytańczyła swój taniec radości, jest powód - dla naszego klubu to największy sukces w rozgrywkach pucharowych, w których jak do tej pory w dwóch odległych czasowo występach nie strzelaliśmy bramek. Na ogromną pochwałę zasługuje dziś szczególnie świetna defensywa Baszty.