Porażka w Pyzdrach

18 sierpnia, czyli w jedenastą rocznicę pierwszego oficjalnego meczu Baszty Przedecz, nasz zespół rozegrał drugą serię meczów klasy okręgowej. Niestety nie udało się uczcić tej daty zdobyczą punktową. Daleki wyjazd do Pyzdr zakończył się porażką 2:0, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Choć rywale zaprezentowali się lepiej od naszej drużyny to mecz wcale nie musiał skończyć się takim wynikiem. Jeszcze przy wyniku 0:0 ze stałego fragmentu gry Barański uderzył w słupek. Niestety po dwóch kwadransach gry doszło do dwóch błędów w defensywie, co dwukrotnie strzałami głową wykorzystali gracze Warty Pyzdry. Przy stanie 2:0 bramkę ze spalonego zdobył Kamil Szurgot.
Druga połowa to odważniejsza gra Baszty i niestety nieskuteczność Barańskiego, który dwa razy zmarnował bardzo dobrą okazję na gola. Jeszcze w końcówce po jego wrzutce w poprzeczkę trafił Zasada, choć sędzia i tak pokazał, tym razem, wątpliwego spalonego. Gospodarze mieli kolejne świetne szanse, wynikające z odkrycia się naszej defensywy, ale również razili nieskutecznością.