Weekendowe zapowiedzi

W najbliższą niedzielę piłkarze Baszty Przedecz podejmą na własnym boisku lidera tabeli, MKS Tur 1921 Turek. W poprzedniej kolejce obie drużyny zainkasowały po trzy punkty, nasz zespół pokonał na wyjeździe Spartę Barłogi 2:1, natomiast Tur pokonał GKS Osiek Wielki 5:0. W rundzie jesiennej w Turku nasz zespół został rozgromiony przez gospodarzy 7:0 i było to jak do tej pory jedyne spotkanie w historii pomiędzy tymi drużynami.
W ligowej tabeli goście niedzielnego spotkania są na pierwszym miejscu, zgromadzili 38. punktów (12 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki). Baszta jest na miejscu czwartym z 28. punktami na koncie (8 zwycięstw, 4 remisy, 4 porażki).
W przerwie zimowej w ekipie z Turku doszło do kilku znaczących wzmocnień. Do drużyny dołączyli m.in. Dariusz Brzostowski (występował w ekstraklasie w barwach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski), Szymon Izydorczyk (występował w III-ligowym Fogo Luboń) czy też Robert i Damian Bąkowscy (mają na koncie po kilkadziesiąt bramek w Klasie Okręgowej).
Warto również dodać, że liderem strzelców konińskiej A-klasy gr. 2 jest napastnik Tura, Bartosz Grabowski, który zdobył już 20. bramek.
Sędzią głównym niedzielnego spotkania będzie Pan Tomasz Żynda, a na liniach pomagać mu będą Panowie Łukasz Matusiak i Marcin Łęt.

Przed meczem seniorów na boisko wyjdą sekcję juniorów młodszych obu drużyn. Nasz zespół po trzynastu kolejkach plasuje się na miejscu piątym (21 pkt.), natomiast młodzi gracze z Turku są wiceliderami (27 pkt). W poprzedniej kolejce nasz zespół uległ liderowi z Grzegorzewa 3:0, a Tur przegrał w Brudzewie z Kasztelanią 1:0. Jesienią górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1.

Mecz seniorów o godzinie 16:00, a juniorzy rozpoczną zmagania o 13:30.

Mecz seniorów o godzinie 15:30, a juniorów o 13:30. (http://basztaprzedecz.futbolowo.pl)