Weekendowe zapowiedzi

Nasi piłkarze w derbach powiatu kolskiego zmierzą się z drużyną z Osieka Wielkiego. W ostatniej kolejce Baszta wygrała walkowerem z Teleszyną Przykona (nie przyjechali na mecz), natomiast Osiek przegrał w Chlebowie z Górnikiem Wierzbinek aż 4:1. Po dwóch kolejkach nasza drużyna jest na drugim miejscu, a GKS na siódmym. W poprzednim sezonie dwa razy górą była Baszta: zwycięstwo 1:0 na wyjeździe oraz 4:2 u siebie (https://www.youtube.com/watch?v=oOnp6D8llxo). W historii ligowych spotkań statystyki wyraźnie przemawiają na naszą korzyść. Do tej pory obie ekipy mierzyły się sześciokrotnie, 4 razy górą byli gracze z Przedcza, raz padł remis i tylko jedno spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść GKS-u. Stosunek bramek jest również dla nas bardzo korzystny i wynosi 16:6.

Drugie spotkanie w sezonie, a pierwsze na wyjeździe rozegrają juniorzy młodsi Baszty Przedecz. W sobotnie przedpołudnie zmierzą się oni ze Zniczem Władysławów. Po pierwszej kolejce obie drużyny są w odmiennych nastrojach. Nasi gracze ograli u siebie Grom Malanów, natomiast "Znicz" przegrał z Orłem Grzegorzew aż 8:0. Miejmy nadzieję, że i tym razem młodzi piłkarze z Przedcza zawalczą o "pełną pulę". Powodzenia!