Weekendowe zapowiedzi

Przed nami kolejny weekend ligowy. Tym razem seniorzy udadzą się do Chlebowa na mecz z liderem tabeli, Górnikiem Wierzbinek. W ostatniej kolejce nasi niedzielni rywale rozgromili na wyjeździe Orła Kawęczyn aż 5:0, my natomiast tylko zremisowaliśmy u siebie z GKS-em Osiek Wielki 1:1. Po trzech meczach "Górnicy" mają na koncie komplet zwycięstw, Baszta ma dwa punkty mniej.
W poprzednim sezonie ulegliśmy na wyjeździe Górnikowi 6:3, a w Przedczu zwyciężyliśmy 2:1. W Chlebowie mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze obfitują w bramki. W czterech rozegranych tam spotkaniach padło aż 28 bramek, co daje średnią siedmiu bramek na mecz!
W historii spotkań ligowych obie drużyny zmierzyły się ośmiokrotnie, cztery razy zwyciężała Baszta, trzykrotnie górą był Górnik, a raz padł remis. Stosunek bramek jest dla nas niekorzystny i wynosi 22:20.

Już jutro zwycięską passę spróbują podtrzymać juniorzy młodsi Baszty Przedecz. Po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z rówieśnikami z Kłodawy, którzy jak na razie mają jeden punkt. W ostatniej kolejce ulegli oni graczom z Grzegorzewa aż 6:0, a nasi zawodnicy wygrali we Władysławowie 6:2.

Zbiórka zawodników o godzinie 10!