Trzy punkty z Barłogami

Baszta Przedecz pokonała w derbach powiatu kolskiego Spartę Barłogi 2:1 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wiktor Zasada i Karol Janicki.

Pierwsza połowa to bardzo słabe widowisko z obu stron. Wiele niedokładnych podań szybko kończyło akcje. Żadna z drużyn na poważnie nie zagroziła bramce przeciwnika.
Drugą połowę zaczęliśmy z Patrykiem Barańskim na ataku, a na boku pomocy wylądował Mateusz Wasilewski. W tej części gry przewaga Baszty była już bardzo widoczna, aż wreszcie nastała 57. minuta spotkania. Wtedy to indywidualną akcją na lewej stronie popisał się Wiktor Zasada, który minął dwóch rywali i strzałem przy słupku wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gra gospodarzy opierała się na graniu dalekich piłek do braci Szurgotów. W 66. minucie szybko rozegrany rzut wolny przez jednego z graczy Sparty - błąd naszej obrony sprawił, że Kamil Szurgot znalazł się sam na sam z Krystianem Karolakiem i sprytnym lobem doprowadził do wyrównania.
Bardzo szybko znowu mogliśmy wyjść na prowadzenie, dobrą akcję przy linii końcowej boiska przeprowadził Mariusz Dorabiała i wycofał ją na piąty metr do Karola Janickiego, jednak jego strzał trafił prosto w Alberta Sosnowskiego. Na dziesięć minut przed końcem meczu Wiktor Zasada uruchomił na skrzydle młodego Wasilewskiego, ten zagrał na bliższy słupek, a tam snajperskim instynktem wykazał się Janicki i strzelił zwycięską bramkę dla Baszty.
Już w samej końcówce bliski podwyższenia rezultatu był Dorabiała, jednak jego strzał z rzutu wolnego w fantastyczny sposób obronił Sosnowski.
W następnej kolejce zmierzymy się na własnym boisku z liderem tabeli i faworytem do awansu - drużyną MKS Tur 1921 Turek.

Bramki: Kamil Szurgot (66') - Wiktor Zasada (57'), Karol Janicki (81')

Baszta: K.Karolak - R.Pietrzak, T.Krawiecki, G.Bon (68' R.Górniak), K.Chmara - J.Chmara, M.Dorabiała, W.Zasada, P.Barański - M.Wasilewski (85' D.Markowski), K.Janicki (86' H.Wroński)
Rezerwowi: T.Wroblewski, M.Rosiński, K.Grzelczak

Sparta: A.Sosnowski - D.Białasik, M.Więckowski, S.Jaroszewski, D.Rosiak (71' P.Benda), K.Szurgot, P.Marańda, P.Nadolski, P.Więckowski (55' K.Bączkiewicz), D.Michalak, D.Szurgot
Rezerwowi: K.Kurdek

Żółte kartki: brak

Sędziowie: Szymon Woźniak (główny), Andrzej Wojtkowiak, Patryk Majcherek (wszyscy KS Konin)