Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

05.04.2016

Baszta Przedecz pokonała GKS Olszówkę 2:0 (0:0) na inaugurację rundy wiosennej. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Daniel Świgoń i Patryk Barański.

Od początku spotkania to nasza drużyna była stroną przeważającą. W 7 minucie bliski pokonania Pawła Augustowskiego był Mateusz Wasilewski, który minimalnie chybił po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wiktora Zasady. W pierwszej części gry groźnie na bramkę gości uderzali jeszcze Jakub Chmara, Karol Janicki i wspomniany Wiktor Zasada, ale bramkarz GKS-u był na posterunku.
Goście najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie w 40 minucie gry, gdy wykonywali rzut wolny z 20. metra, jednak strzał Dawida Soleckiego powędrował nad bramką Baszty.
W drugich czterdziestu pięciu minutach dwukrotnie groźnie uderzał Jakub Chmara, pierwszy strzał lewą nogą powędrował nad poprzeczką, a za drugim razem dobrze interweniował Augustowski.
W 65 minucie spotkania w bardzo dobrej sytuacji znalazł się debiutujący w przedeckich barwach Michał Frydrych, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki GKS-u.
Wreszcie na kwadrans przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie. Dobre podanie Mariusza Dorabiały na bramkę zamienił Daniel Świgoń.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Baszty sam na sam z bramkarzem znalazł się, wprowadzony w drugiej połowie, Patryk Barański i ustalił wynik spotkania.

Baszta: K.Karolak - R.Pietrzak, G.Bon (46' T.Krawiecki), D.Jagodziński, M. Frydrych (83' D.Markowski) - D.Świgoń, W.Zasada, M.Dorabiała, J.Chmara - M.Wasilewski (71' R.Górniak), K.Janicki (60' P.Barański)
Rezerwowi: K.Janecki, H.Wroński

GKS: P.Augustowski - P.Domowicz, K.Mikołajczyk, P.Grabski (78' S.Jeżyński), P.Komodziński, P.Żurawik (71' P.Kochański), T.Walczak, D.Solecki, Ł.Ryśkiewicz (70' D.Olczyk), Ł.Atłas, A.Stasiak
Rezerwowi: P.Wieczorek, P.Gralak, B.Pawlak, M.Frontczak

Żółte kartki: R.Pietrzak, M.Frydrych, M.Wasilewski - P.Grabski, A.Stasiak