Bardzo dobry start juniorów

Juniorzy młodsi Baszty Przedecz świetnie rozpoczęli tegoroczne zmagania ligowe, pokonując na własnym boisku rówieśników z Malanowa 2-0 (1-0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył popularny "Siara", a całe spotkanie było pokazem waleczności i wsparcia naszych młodzików.
Defensywa stała naprawdę na niezłym poziomie i nawet drobne potknięcia nie pozwalały przyjezdnym na zdobycie bramki. W kontekście tego meczu nie da się nie wspomnieć o kapitalnej postawie naszego bramkarza - Mateusza Konopińskiego! To co dziś nasz młodszy golkiper wyprawiał na boisku przechodzi wszelkie pojęcie... Często na stronach amatorskich klubów pojawiają się przesadzone opinie o tym, jak to świetnie interweniował któryś z bramkarzy, podczas kiedy takie obrony często są przypadkowe lub zwyczajne. W tym jednak przypadku nie mam mowy o przesadzie! Gdyby nagrać występ Mateusza i udostępnić w internecie, to nagranie zrobiłoby furorę. Mowa tu szczególnie o dwóch akcjach. Pierwsza z nich co prawda rozpoczęła się od niepewnego odbicia futbolówki przed siebie, jednak chwilę później Konopiński instynktownie rzucił się na piłkę przy silnej dobitce z dwóch metrów, co wzbudziło okrzyki podziwu nielicznie zebranych kibiców i zawodników. Druga z okazji Malanowa miała miejsce po przerwie i tym razem Mateusz dynamicznie wychodził do napastnika, który uderzał znad ziemi, blokując rękami mocny strzał. Uwierzcie, że słowa nie opiszą tego, co mieliśmy okazję obejrzeć na żywo.
Trafienia dla nas padły po pięknym strzale z dystansu pod poprzeczkę oraz po strzale głową po wrzutce z rzutu rożnego. Tak urodziwe trafienia również nieczęsto zdarzają się na naszych boiskach.
W końcu nasza młodsza ekipa miała do dyspozycji liczną grupę zawodników i wszyscy dziś zagrali. Nowym kapitanem został Kacper Wrzesiński, do grania powrócił Konrad Cieśliński, a debiutowali między innymi: Mikołaj Żurawicz, Dominik Kołodziejczak oraz Przemek Przystawski. Gratulujemy naprawdę solidnego meczu!!!