Weekendowe zapowiedzi

Po pechowej stracie punktów w spotkaniu z Gromem Malanów, piłkarze przedeckiej Baszty udadzą się do Babiaka, aby walczyć o kolejną ligową zdobycz. W poprzedniej kolejce Nałęcz przegrała w Łuczywnie 3:0, a nasz zespół zremisował 2:2 z Malanowem. W ligowej tabeli nasza drużyna zgromadziła 10. punktów co daje jej trzecie miejsce, a nasi jutrzejsi rywale zamykają stawkę z zaledwie jednym punktem na swoim koncie.
W historii ligowych starć obie ekipy zmierzyły się czternastokrotni, sześć razy górą byli przedeccy piłkarze, cztery razy lepsza okazała się Nałęcz i również cztery razy padł remis. Stosunek bramek jest jednak dla nas niekorzystny i wynosi 33:30.
Sędzią głównym tego spotkania będzie Pan Radosław Jaszczak, a na liniach pomagać mu będą Panowie Maciej Ziółkowski oraz Marcin Pękacz.

W niedzielne przedpołudnie 4. kolejkę rozegrają juniorzy młodsi Baszty. Tym razem zmierzą się oni na własnym boisku z drugą drużyną Sparty Konin. W poprzedniej kolejce obie ekipy zdobyły swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Nasz zespół wygrał na wyjeździe z Błękitnymi Mąkolno 1:0, a Sparta zremisowała u siebie ze Zniczem Władysławów 2:2. W ligowej tabeli Baszta jest na ósmym miejscu (3 pkt.), a nasi niedzielni rywale jedno oczko niżej (1 pkt.).
Sędzią tego spotkania będzie Pan Rafał Wesołowski.