Weekendowe zapowiedzi

Już w najbliższą niedzielę drugie spotkanie nowego sezonu rozegrają piłkarze przedeckiej Baszty. Tym razem zmierzą się oni na własnym boisku z Teleszyną Przykona. W poprzedniej kolejce nasza drużyna pauzowała, a nasi rywale pewnie ograli GKS Osiek Łuczywno 4:2.
W historii ligowych spotkań obie ekipy zmierzyły się ośmiokrotnie, cztery razy zwyciężył przedecki zespół, trzy razy górą była Teleszyna, a tylko raz obie drużyny podzieliły się punktami. Stosunek bramek jest dla nas korzystny i wynosi 18:12. Sędzią głównym niedzielnego meczu będzie Pan Eryk Rusin, a na liniach pomagać mu będą Panowie Piotr Przybyłowski i Damian Wdowiński.

Swój sezon zainaugurują także juniorzy młodsi naszej drużyny. Udadzą się oni do Kłodawy na mecz z miejscowym Górnikiem. W ostatnim czasie do juniorskiej sekcji dołączyło kilku młodych zawodników, którym życzymy powodzenia. Juniorzy rozegrali przed sezonem dwa spotkania kontrolne i w obu remisowali 2:2. Najpierw przeciwnikiem był zespół "Nałęczy" Babiak, do którego siatki trafiali Arek Królak oraz Dominik Kołodziejczak, a następnie najbliższy rywal w ligowym starciu - Górnik Kłodawa. W tym spotkaniu dwoma golami popisał się Adam Chachuła, który dwukrotnie przejmował piłkę w okolicach 30 metra i samodzielnie rozmontował defensywę przeciwnika.
Sędzią tego spotkania będzie Pan Piotr Przybyłowski.