Weekendowe zapowiedzi

W sobotnie popołudnie piłkarze Baszty wybiorą do Babiaka na mecz z miejscową Nałęczą. Nasi zawodnicy po dobrym początku sezonu, wysoko przegrali ostatnie dwa spotkania. W przypadku drużyny z Babiaka sytuacja ma się zgoła inaczej, przegrali oni cztery pierwsze mecze, jednak w trzech ostatnich kolejkach wywalczyli komplet punktów. W ostatniej kolejce pokonali oni w Grzegorzewie GKS Osiek Wielki 3:2, natomiast nasza drużyna uległa na własnym boisku Tulisii Tuliszków 5:0.
W ligowej tabeli Baszta z dorobkiem 13 punktów jest na miejscu czwarty, a Nałęcz ma 4 punkty mniej i jest na miejscu dziewiątym. W historii ligowych rozgrywek obie drużyny mierzyły się dwunastokrotnie, cztery razy zwyciężała Baszta, cztery razy to Nałęcz była góra oraz cztery razy padł remis. Stosunek bramek jest jednak dla nas niekorzystny i wynosi 30:24.

W niedzielę juniorzy młodsi Baszty wybiorą się do Dąbia na mecz z miejscowym MKS-em. W ostatniej kolejce nasza drużyna pewnie pokonała Wartę Krzymów 6:0, a MKS uległ liderowi rozgrywek - Orłowi Grzegorzew 7:0. W ligowej tabeli zawodnicy z Przedcza są na miejscu trzecim z dwunastoma punktami na koncie, natomiast ich niedzielny rywal znajduje się oczko niżej z dziesięcioma punktami.