Seniorzy polegli, juniorzy zwyciężyli...

Mimo naprawdę dobrych 50 minut seniorzy Baszty Przedecz ponieśli dotkliwą porażkę z Gromem Malanów aż 6-1 (0-0). Jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Barański. Za tydzień bardzo ważny mecz dla naszego klubu, w którym punktów już stracić nie można - na własnym boisku podejmiemy SRW Łuczywno.
O niebo lepiej w Malanowie spisali się nasi juniorzy, którzy pokonali swoich rywali 0-2 (0-1). Mecz ustawiła szybko strzelona bramka Tomasza Konopińskiego, który dobijał po uderzeniu z rzutu wolnego Wasilewskiego. Wcześniej w podobnych okolicznościach w poprzeczkę trafił Konrad Cieśliński. Wynik do przerwy udało się zachować głównie dzięki świetnej postawie w obronie Skorupy oraz Tydego. W drugiej odsłonie gry nasi zawodnicy kontrowali, głównie za sprawą Wasilewskiego, który swoją szybkością zostawiał w tyle obrońców. Ten właśnie zawodnik ustalił wynik meczu ładnym uderzeniem po ziemi. To była pierwsza w tym sezonie wygrana naszych młodszych piłkarzy.