Porażka na inaugurację

Inauguracja nowego sezonu okazała się dla naszej drużyny ogromnym rozczarowaniem. Baszta przegrała na własnym boisku z Górnikiem Wierzbinek 2:3 (1:0), a gole dla gospodarzy zdobyli Tomek Konopiński oraz Daniel Szurgot.
Pierwsza połowa nie zapowiadała tak przykrego końca. Co prawda przedecka drużyna nie grała porywająco, ale potrafiła zagrażać przeciwnikowi. Po wrzutce z rzutu rożnego celnie główkował Konopiński, otwierając wynik.
Niestety już w poprzednich sezonach Baszta przyzwyczaiła do tego, że wysiłek większej części meczu potrafi zmarnować w kilka chwil. W ciągu 5 minut straciła dwie bramki, a niedługo potem trzecią. Pierwsze trafienie dla gości to strzał z rzutu wolnego, który powinien wylądować w rękach bramkarza, a zamiast tego odbity został na siódmy metr, skąd dobijał jeden z nadbiegających przeciwników. Co więcej, faul przed polem karnym został popełniony w momencie, w którym Baszta zatrzymała akcję gości i powinna przenieść ją na drugą połowę boiska. Przy drugim golu na prosty zwód zwieść się dała połowa defensywy Baszty, przez co chwilę potem podanie do pustej bramki otrzymał jeden z atakujących. Trzecie trafienie to ponownie dobitka, gdzie szybciej na linii bramkowej od naszego stopera zareagował atakujący. Rozmiary porażki zmniejszył Daniel Szurgot, który silnie zza pola karnego uderzył po ziemi. Jest to zawodnik sprowadzony w przerwie razem z bratem Kamilem z Barłóg. Pozostaje żałować, że Daniel oraz Karol Janicki nie pojawili się na boisku wcześniej, gdyż zdecydowanie ożywili nasze poczynania.