Baszta wicemistrzem A-klasy

Baszta Przedecz pokonując u siebie Górnika Wierzbinek 2:0 (0:0) zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli A-klasy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Rafał Pietrzak i Jakub Chmara.

Piłkarzom obu drużyn przyszło grać w ekstremalnych warunkach, temperatura grubo przekraczała 30 stopni. Na początku spotkania to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie mogli stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej objęcia prowadzenia byli po zagraniu... naszego obrońcy Tomasza Krawieckiego, jednak kapitalną, instynktowną interwencją popisał się Krystian Karolak. Gospodarze blisko zdobycia bramki byli w 30 minucie meczu, gdy Kamil Bieniek zwodem oszukał zawodnika "Górnika" i oddał strzał lewą nogą, jednak zdołał go sparować bramkarz gości, który przy dobitce Czarka Maciejewskiego również był górą. Kibice obecni na trybunach w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek, a i udanych zagrań było jak na lekarstwo. Druga odsłona spotkania wreszcie przyniosła więcej okazji po stronie gospodarzy. W 55 minucie dwójkową akcję rozegrali Karol Janicki i Rafał Pietrzak, która zakończyła się bramką tego drugiego. Po objęciu prowadzenia graczom z Przedcza grało się łatwiej, ponieważ mieli dużo więcej miejsca w kontratakach. Dużo problemów obrońcom gości sprawiał Jakub Chmara, który zameldował się na placu gry w 65 minucie zmieniając Janickiego. I to właśnie najmłodszy gracz naszej drużyny w 85 minucie ustalił wynik meczu. Wcześniej bardzo dobrej okazji nie wykorzystał najskuteczniejszy zawodnik Baszty w rundzie wiosennej, Patryk Barański. Były to niezwykle ważne trzy punkty, które przy jednoczesnej porażce ekipy z Babiaka w Barłogach zapewniły nam drugie miejsce w tabeli A-klasy. Za tydzień zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań. Większość rozstrzygnięć jest już znanych. Pierwsze miejsce w cuglach zdobył Orzeł Grzegorzew, któremu życzymy powodzenia w lidze okręgowej, a do B-klasy spada Górnik Wierzbinek. Ciekawie jedynie zapowiada się walka o 3 miejsce, o które walczą trzy zespoły: Nałęcz Babiak, Kasztelania II Brudzew oraz Grom Malanów. Pierwsze dwie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w Babiaku, Basztę Przedecz czeka wyjazd do Brzeźna.
Baszta: Karolak - Hoang Van (85' Bon), T.Wróblewski, T.Krawiecki, K.Chmara - Maciejewski (75' Brzeziński), Bieniek, Dorabiała, Pietrzak - Janicki (65' J.Chmara), Barański

Zdjęcie pobrane ze strony: gornikwierzbinek.futbolowo.pl