Awans do III rundy PP KOZPN!

Baszta Przedecz po raz kolejny zaskakuje! W drugiej rundzie Regionalnego Pucharu Polski nasi zawodnicy pokonali 2-1 (1-1) Orła Grzegorzew, który w tym sezonie uczestniczy w rozgrywkach klasy okręgowej. Bramki zdobyli: Daniel Świgoń (był to jego premierowy gol w barwach seniorów) oraz Patryk Barański.
Początek meczu to przewaga Baszty, która kończy się wraz z pierwszym atakiem gospodarzy, kiedy to strzałem z około 17 metrów Karolaka pokonał piłkarz Grzegorzewa.
Gospodarze skupiali się na bronieniu i kontrach, co stwarzało realne zagrożenie pod bramką przyjezdnych. W końcu świetnym podaniem z lewego skrzydła wzdłuż bramki popisał się Rafał Pietrzak, a na długim słupku akcję kończył Daniel Świgoń, który praktycznie wepchnął brzuchem futbolówkę do siatki. W tej połowie jeszcze raz groźnie było w naszym polu karnym, ale dobrze wychodził Karolak i wybił ręką piłkę "dzióbniętą" przez napastnika Orła.
Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie, a na największe emocje czekaliśmy naturalnie do ostatnich minut. Około 80 minuty spotkania piłka trafia do Pietrzaka, który tym razem zagrywa po ziemi na krótki słupek, a tam najsprytniejszy okazał się Barański, który wyprzedzając stopera i bramkarza, dołożył prawą stopę - piłka wturlała się po ręce golkipera do siatki i gospodarze musieli obronić wynik. Ta sztuka się udała, choć piłkarze z Grzegorzewa w ostatnich sekundach mogli wyrównać, na szczęście futbolówka odbiła się od poprzeczki.
Zawodnicy Baszty osiągnęli już naprawdę spory sukces i pozostało im czekać na losowanie kolejnego przeciwnika.