Wygrana po słabym meczu

Wymęczonym zwycięstwem Baszty Przedecz zakończył się mecz z Teleszyną Przykona. Mimo kilku sytuacji, w których wystarczyło kopnąć piłkę do półpustej bramki, nasi zawodnicy wygrali tylko 2-1 (1-0). Zwycięskie bramki strzelili Kamil Bieniek oraz Patryk Barański.
Początek meczu nie był ciekawym widowiskiem. Żadna drużyna nie przeważała a piłka bardzo często wychodziła na aut.
Na szczęście po dobrej wrzutce z rożnego Maciejewskiego do piłki dopadł Bieniek i dobrym płaskim uderzeniem pokonał zasłoniętego bramkarza gości.
Teleszyna stworzyła jedną bardzo dobrą sytuację, jednak bardzo dobrze w pojedynku jeden na jeden bronił Karolak.
Do przerwy nie padły już bramki, mimo że w genialnych sytuacjach znajdowali się przedeccy napastnicy: Karol Janicki i Patryk Barański. Najpierw po ładnym prostopadłym podaniu "Łysego" Karol tuż przed bramką nieczysto trafia w piłkę, która mija długi słupek bramki. W samej końcówce pierwszej połowy role się odwróciły. Bardzo dobrze piłkę głową grał Janicki, a Barański wychodził sam na sam z bramkarzem. Niestety w chwili strzału piłka podbiła się przed nogą Patryka, który oddał fatalny strzał.
Druga połowa również nie należała do najciekawszych. Baszta przeważała, ale brakowało albo ostatniego podania albo sprytu pod bramką. Na szczęście z błędów stoperów Przykony skorzystał Barański, który tym razem bardzo pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Baszta wciąż atakowała, jednak cały czas skuteczność była fatalna. To się zemściło i po beznadziejnych błędach naszej obrony sytuację sam na sam z Karolakiem wykorzystał piłkarz gości.
Wyśmienitą okazję do podwyższenia wyniku miał Pietrzak, jednak nie trafił do praktycznie pustej bramki.
Zwycięstwo być może w nie najlepszym stylu, ale cieszą 3 punkty i fakt, że zrewanżowaliśmy się za porażkę w Przykonie. Za tydzień mecz wyjazdowy z SRW Łuczywno, które wiosną radzi sobie niespodziewanie dobrze. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, mimo że jesienią wygraliśmy 5-0.

Baszta: Karolak - Hoang Van, T. Krawiecki, Bon, Niewiarowski ('55 T.Wróblewski) - Maciejewski ('75 J.Chmara), Dorabiała, Bieniek, Pietrzak - Janicki, Barański