Weekendowe zapowiedzi

Już jutro kolejne spotkanie ligowe czeka piłkarzy Baszty Przedecz. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z Nałęczą Babiak. W ostatniej kolejce nasi zawodnicy zdobyli kolejne trzy punkty w rundzie wiosennej, pokonując GKS Osiek Wielki 4:2. Piłkarze z Babiaka zremisowali na wyjeździe z Orłem Kawęczyn 1:1. W jesiennym meczu Baszta pokonała Nałęcz 2:1, po bramkach Patryka Barańskiego oraz Konrada Chmara.
W historii ligowych rozgrywek obie drużyny mierzyły się jedenastokrotnie, 3 razy górą była nasza drużyna, czterokrotnie padł remis i również 4 razy górą była Nałęcz. Stosunek bramek nie jest dla nas korzystny i wynosi 29-21.
W ligowej tabeli Baszta jest na 4 miejscu z dorobkiem 31 punktów, natomiast Babiak jest trzy pozycje niżej z 26 punktami na koncie.

Także jutro swój mecz rozegrają juniorzy młodsi Baszty. Ich przeciwnikiem będzie drużyna z Mąkolna. Ostatnie dwie kolejki były dla naszych młodych graczy bardzo nieudane, o których będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Jesienią, w Mąkolnie, Baszta zwyciężyła 3:2, po bramkach Mateusza Tyde, Mateusza Wasilewskiego oraz Patryka Sieradzkiego.
Po 15 kolejkach nasz zespół ma na koncie 15 punktów, co daje 8 pozycję w tabeli, natomiast Błękitni z dorobkiem siedmiu punktów znajdują się oczko niżej.