Weekendowe zapowiedzi

Bardzo trudne zadanie czeka w ten weekend seniorów przedeckiej Baszty. Przyjdzie im się zmierzyć z wiceliderem tabeli i głównym faworytem do awansu, Tulisią Tuliszków. W poprzedniej kolejce nasz niedzielny rywal pauzował, a my pokonaliśmy na wyjeździe GKS Osiek Łuczywno 5:3. W ligowej tabeli Tulisia zajmuje 2. miejsce (18 pkt), a Baszta jest trzy pozycje niżej (14 pkt). Zespół z Tuliszkowa jest zdecydowanie najbardziej bramkostrzelną drużyną ligi. Po siedmiu kolejkach mają na koncie już 36 strzelonych bramek, przy zaledwie dwóch straconych.
Obie drużyny do tej pory mierzyły się zaledwie dwukrotnie (w poprzednim sezonie) i oba mecze zakończyły się naszą porażką: 0:5 u siebie i 2:1 na wyjeździe.
Sędzią głównym tego spotkania będzie Pan Damian Gosztkowski, a na liniach pomagać mu będą Panowie Rafał Wesołowski i Marek Stasiak.

Serię bez porażki podtrzymać będą próbowali juniorzy młodsi Baszty. Już jutro udadzą się oni do Władysławowa na mecz z miejscowym Zniczem. W poprzedniej kolejce obie ekipy odniosły pewne zwycięstwa, nasi młodzi zawodnicy wygrali z Gromem Malanów, a Znicz pokonał drugą drużynę Olimpii Koło 5:1. W ligowej tabeli drużyna z Władysławowa jest na drugim miejscu (13 pkt.), a Baszta na czwartym (10 pkt). Sędzią tego meczu będzie Pan Dawid Niedzielewski.