Weekendowe zapowiedzi

W 4. kolejce konińskiej A-klasy piłkarze Baszty zmierzą się w spotkaniu derbowym z Górnikiem Kłodawa. Mecz zostanie rozegrany na boisku rywala. Górnik to spadkowicz z Klasy Okręgowej, który po trzech kolejkach ma na koncie sześć punktów. W ostatnim mecz dość niespodziewanie przegrał w Łuczywnie aż 4:1. Nasz zespół do tej pory rozegrał tylko dwa spotkania, ponieważ w 2. kolejce pauzowaliśmy. W ostatnim meczu wygraliśmy w Przedczu z Teleszyną Przykona 3:1.
W ligowej tabeli obie ekipy sąsiadują ze sobą - Górnik jest czwarty, Baszta piąta. W historii oficjalnych spotkań obie drużyny zmierzyły się dwukrotnie i były to mecze pucharowe, które zakończyły się zwycięstwami Kłodawian. W 2008 roku było 2:0, a w tamtym sezonie 8:3.
Sędzią głównym tego meczu będzie Pan Mateusz Zajdel, a na liniach pomagać mu będą Panowie Piotr Drzewiecki oraz Patryk Majcherek.

Pięć godzin wcześniej swój drugi mecz ligowy rozegrają juniorzy młodsi przedeckiego klubu. Tym razem zmierzą się na własnym boisku z GKS-em Sompolno. Obie sekcje nie spotkały się nigdy wcześniej w rozgrywkach ligowych.
W ostatniej kolejce nasi młodzi zawodnicy przegrali w Kłodawie 3:1, a GKS wygrał u siebie ze Zniczem Władysławów 2:1.
Sędzią tego spotkania będzie Pan Włodzimierz Nieznalski.