Weekendowe zapowiedzi

Już dzisiaj obie sekcje Baszty udadzą się do Tokar, gdzie swoje mecze rozgrywa Orzeł Kawęczyn. Pierwsi na murawę wyjdą juniorzy, którzy zaczną swoje spotkanie o godzinie 14, a seniorzy trzy godziny później.
W ostatniej kolejce nasz zespół pokonał u siebie Nałęcz Babiak 3:1, a dzisiejsi gospodarze rozgromili w Kole GKS Osiek Wielki 7:3. W ligowej tabeli obie drużyny dzielą tylko trzy oczka, więc ewentualne zwycięstwo pozwoli Baszcie wyprzedzić w tabeli Orzeł (w Przedczu był remis 2:2).
Sobotnie spotkanie będzie szóstym w historii między obiema drużynami, tylko raz zwyciężyła nasza drużyna (https://www.youtube.com/watch?v=yZCpm-8PpdQ),  trzy razy zwyciężał Orzeł, a raz padł remis Ostatnie spotkanie między tymi drużynami odbyło się w Przedczu i zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2. Bilans bramek jest dla nas niekorzystny i wynosi 13:8.

Obie sekcje juniorskie w ostatniej kolejce przegrały swoje spotkania. Baszta uległa MKS Zryw Dąbie 2:0, a Orzeł przegrał w Grzegorzewie 7:0. Jesienią, w Przedczu pewnie wygrała nasza drużyna 3:0. W ligowej tabeli Baszta plasuje się na szóstym miejscu (24 pkt) a Kawęczyn jest dziewiątym (6 pkt.)