Weekendowe zapowiedzi

W najbliższą sobotę dojdzie do spotkania na szczycie w drugiej grupie konińskiej A-klasy. W Turku zmierzą się dwa niepokonane zespoły, miejscowy MKS Tur podejmie Basztę Przedecz. Po pięciu kolejkach obie drużyny zgromadziły po 13 punktów.  W ostatniej kolejce nasza drużyna wysoko pokonała Spartę Barłogi, bo aż 5:0, a Turek rozprawił się z GKS-em Osiek Wielki 7:1. Nasi sobotni rywale w ostatnich kolejkach imponują strzelecką formą, w trzech ostatnich meczach zdobyli aż 23 bramki. Natomiast nasza drużyna może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze (tyle samo bramek straciło Łuczywno), ponieważ do tej pory Krystian Karolak tylko dwa razy został pokonany. Sobotni mecz będzie pierwszym w historii pomiędzy tymi drużynami w piłce seniorskiej.
Sędzią głównym tego spotkania będzie Pan Mateusz Latański, a na liniach pomagać mu będą Panowie Norbert Małolepszy i Zdzisław Niedzielewski.

Dwie godziny przed starciem seniorów na murawę wyjdą zawodnicy sekcji juniorskich. Nasz młody zespół po czterech kolejkach plasuje się na miejscu trzecim z dorobkiem 9 punktów, a Turek jest jedną pozycję niżej z siedmioma punktami na koncie. W ostatniej kolejce nasza drużyna udała się do Grzegorzewa, na mecz z faworytem rozgrywek - Orłem. Nie udało się sprawić niespodzianki i Baszta przegrała 7:0. Natomiast MKS Tur wyraźnie pokonał Kasztelanię Brudzew 6:1.

Mecz seniorów o godzinie 15:30, a juniorów o 13:30. Wyjazd obu sekcji o godzinie 12!