Weekendowe zapowiedzi

W najbliższą niedzielę seniorzy Baszty Przedecz zmierzą się na własnym boisku w derbach powiatu kolskiego ze Spartą Barłogi. Obie drużyny plasują się w czołówce tabeli. Po czterech kolejkach zgromadziły po 10 punktów. W ostatniej kolejce Sparta rozgromiła u siebie GKS Osiek Wielki 5:0, a nasza drużyna wygrała w Chlebowie z Górnikiem Wierzbinek 1:0.
W poprzednim sezonie w Barłogach padł remis 1:1, a spotkanie na własnym boisku wygraliśmy walkowerem. Historia oficjalnych spotkań zdecydowanie przemawia na naszą korzyść, obie drużyny zmierzyły się 14 razy, ośmiokrotnie zwyciężała Baszta, cztery razy padł remis, a tylko dwa spotkania wygrała Sparta. Stosunek bramek jest również na naszą korzyść i wynosi 32:16.

Juniorzy młodsi, którzy bardzo dobrze rozpoczęli sezon, zmierzą się z liderem tabeli - Orłem Grzegorzew. Obie drużyny po trzech kolejkach mają komplet punktów, jednak faworytem tego meczu będą młodzi zawodnicy Orła. Imponujący jest stosunek bramek naszych sobotnich rywali, którzy w trzech meczach zdobyli 20 bramek, a nie stracili jeszcze żadnej. W poprzedniej kolejce Baszta pokonała Górnika Kłodawa 1:0 (bramka Mateusza Wasilewskiego z karnego), a piłkarze z Grzegorzewa rozgromili Tur 1921 Turek 6:0. Liczymy jednak, że nasi zawodnicy po raz kolejny pokażą wolę walki o zwycięstwo, powodzenia!

Wyjazd na mecz o 9:15!