Przegrana z Wierzbinkiem

Mimo, że Baszta dwa razy wychodziła na prowadzenie w spotkaniu z Górnikiem Wierzbinek to ostatecznie przegrała 3:2 (1:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Rafał Górniak i Karol Janicki.

Początek meczu to przewaga gospodarzy, w jednej w pierwszych akcji piłkę z lewej strony boiska w pole karne zagrał Mariusz Dorabiała, trafiła ona do Daniela Świgonia, który dwukrotnie został zablokowany. Po tej sytuacji Baszta miała serię trzech rzutów rożnych, po których bardzo groźnie robiło się pod bramką Górnika. Wreszcie trzeci korner przyniósł prowadzenie naszej drużynie. Dośrodkowanie Patryka Barańskiego na gola zamienił Rafał Górniak. Parę chwil później dwójkowa akcja napastników Janicki - Zasada, po której piłka dość przypadkowo trafia do Barańskiego, jednak futbolówka po jego strzale trafia tylko w boczną siatkę.
W 18. minucie spotkania pierwszy raz goście poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Karolaka. Mariusz Ceglarek szybko rozegrał rzut wolny i wobec gapiostwa naszej defensywy w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rafał Kujawa, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Po ponad pół godzinie gry ponownie blisko wyrównania byli "Górnicy", złe wybicie piłki spod naszego pola karnego sprawiło, że sam na sam z Krystianem Karolakiem znalazł się gracz gości, na szczęście dla naszego zespołu uderzył nad bramką.
Dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry Tomasz Wróblewski sfaulował w "szesnastce" Mariusz Ceglarka - rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany.
Gospodarze na stratę bramki zareagowali najlepiej jak mogli. Już pięć minut później ponownie wyszli na prowadzenie, dobre podanie z bocznego sektora boiska Mariusz Dorabiały pewnym strzałem na gola zamienił Karol Janicki.
Jeszcze przed przerwą blisko zdobycia bramki był Wiktor Zasada, jednak jego strzał zdołał odbić bramkarz Górnika, Dawid Kolski, a Patryk Barański nie zdążył z dobitką.

Pierwszą groźną okazję w drugiej połowie stworzył sobie nasz zespół, podanie z głębi pola Jakuba Chmara do Karola Janickiego, który dobrze odgrywa ją do Zasady - niestety próba lobu naszego napastnika kończy się niepowodzeniem.
Od tej pory coraz groźniejsze akcje tworzyli goście. W 55. minucie za krótkie wybicie Karolaka po rzucie rożnym, na szczęście strzał Artura Krzemińskiego powędrował ponad bramką.
Po godzinie gry piłkarze z Wierzbinka doprowadzili do wyrównania. Piłkę w bocznym sektorze boiska otrzymał Tobiasz Albrecht, niepotrzebnie wyszedł do niego Krystian Karolak, i zagrał ją na piąty metr do Rafała Kujawy, który dopełnił formalności trafiając w pustą bramkę. Pięć minut później ponownie bardzo gorąco pod naszą bramką, wyrzut z autu trafia do Ceglarka, jednak w fantastyczny sposób interweniuje Karolak.
Już w następnej akcji odpowiedziała Baszta, piłkę od Dorabiały otrzymał Patryk Barański i znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał trafia tylko w nogi Kolskiego.
Parę minut przed końcem w dobrej sytuacji znalazł się Wiktor Zasada, jednak jego strzał poszybował ponad bramką. Gdy regulaminowy czas gry dobiegł już końca kontrę gości dobry strzałem wykończył Tomasz Śniegowski, ale jego strzał w bardzo dobrym stylu na rzut rożny sparował Krystian Karolak.
Niestety nie udało się dowieźć chociaż remisu do końca spotkania, ponieważ duet Ceglarek - Kujawa zdecydował się krótko rozegrać korner, po czym wrzutka tego pierwszego trafia wprost na głowę Artura Krzemińskiego, który zdobywa decydującą bramkę...

Bramki: Rafał Górniak (5'), Karol Janicki (40') - Mariusz Ceglarek (35' - karny), Rafał Kujawa (60'), Artur Krzemiński (90'+2)

Baszta: K.Karolak - R.Górniak (80' D.Markowski), T.Wróblewski (75' T.Krawiecki), D.Jagodziński, R.Pietrzak - D.Świgoń, J.Chmara, M.Dorabiała, P.Barański - K.Janicki (66' M.Wasilewski), W.Zasada
Rezerwowi: H.Wroński, K.Grzelczak

Górnik: D.Kolski - M.Świderski, S.Marciniak, A.Krzemiński, K.Zieliński, R.Kujawa, M.Szkudlarek (46' T.Albrecht), M.Świderski (55' M.Królak), M.Ceglarek, P.Długosz, D.Korejwo (75' T.Śniegowski)
Rezerwowi: P.Szkudlarek, E.Kołodziejczak, D.Kucal

Żółte kartki: Dariusz Jagodziński - Mariusz Ceglarek

Sędziowie: Piotr Przybyłowski (główny), Marek Stasiak, Rafał Wesołowski (wszyscy KS Konin)