Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

10.04.2017

W niedzielnym meczu w Psarach Baszta Przedecz jedynie zremisowała z Teleszyną Przykona 0-0. Spotkanie to było kwintesencją najniższych lig polskich, gdzie długie wybicia były głównym narzędziem operowania piłką. Niestety nasi zawodnicy nie potrafili uspokoić gry i wdali się w bezsensowną kopaninę, z której nic nie wynikało. Szkoda tym bardziej, że dosłownie kilka prób sprowadzenia piłki do ziemi owocowało wrzutkami z boku boiska. W całym spotkaniu oddaliśmy zaledwie trzy strzały, a żaden nie był skierowany w światło bramki.
W pierwszej połowie długą piłkę utrzymał przy sobie Barański, zwiódł obrońcę i silnie dośrodkował wzdłuż bramki, gdzie znajdował się Mateusz Tyde. Niestety Mateusz nie zdołał uderzyć piłki głową w światło bramki. Jeszcze w podobnych dwóch sytuacjach tego samego próbował Barański, najpierw niecelnie zagrywał do Dorabiały, a potem skiksował prawą nogą. Gospodarze mieli groźną sytuację w początkowej fazie meczu, jednak z linii wybijali nasi obrońcy.
W drugiej połowie gra wyglądała jeszcze gorzej, a najlepszą sytuację do gola mieli gospodarze. Mając połowę bramki odsłoniętej zawodnik Przykony uderzył w ręce wracającego Karolaka. Dla nas najlepszą sytuacją do objęcia prowadzenia był rzut wolny, z którego wrzutka na długi słupek wylądowała na głowie Tomka Krawieckiego. Niestety bramkarz Teleszyny zdołał lekko trącić piłkę, przez co nasz stoper zmylony nie zdołał trafić czysto w futbolówkę, nie mając już w bramce żadnej przeszkody do pokonania.
W kolejnym spotkaniu nie tracimy bramki, ale nie można powiedzieć nic dobrego o dyspozycji naszej drużyny. Wszystkie akcje zaczynały się od prowadzenia piłki zamiast jej podania. Brakowało jakiegokolwiek pomysłu.