Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

22.06.2016

W ostatnim meczu sezonu Baszta Przedecz wygrała na wyjeździe z Gromem Malanów 2:1 (1:1). Pierwsza bramka dla naszego zespołu była autorstwa zawodnika gospodarzy, a drugą zdobył Hubert Wroński.
Początek spotkania to dużo niedokładności z obu stron, brakowało składnych akcji i sytuacji bramkowych. Przy wyniku bezbramkowym w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Barański, jednak jego strzał bez większych problemów obronił Łukasz Styś. W dalszej części gry lepiej prezentowali się gospodarze i w 18. minucie objęli prowadzenie. Dalekie podanie otrzymał Emil Harasny i w sytuacji sam na sam z Krystianem Karolakiem pewnie pokonał naszego bramkarza. Parę minut później piłkarze Grom-u mogli zdobyć drugą bramkę, ale strzał zza pola karnego minimalnie minął nasz słupek.
Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, Baszta wykonywała rzut rożny. Piłkę z narożnika boiska dograł Mariusz Dorabiała, a w polu karnym bardzo ładnym strzałem popisał się... Jacek Harasny i pokonał swojego bramkarza.
Od początku drugiej części meczu gra naszego zespołu wyglądała znacznie lepiej, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych, jednak brakowało wykończenia. W jednej z sytuacji uderzenie, bardzo aktywnego w tym spotkaniu, Mariusza Dorabiały trafiło tylko w poprzeczkę. W 70. minucie przed dobrą szansą stanął Rafał Pietrzak, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
W 79. minucie piłkę na skrzydle otrzymał Barański, dośrodkował ją w pole karne do Dorabiały, ale jego strzał głową wylądował na słupku. Na szczęście piłka trafiła do wprowadzonego chwilę wcześniej Huberta Wrońskiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Baszty. Radość naszego zawodnika, jak i całej drużyny była ogromna.
W ostatniej akcji meczu wynik mógł podwyższyć Jakub Chmara, ale w sytuacji sam na sam z bramkarze Malanowa trafił tylko w boczną siatkę.

Bramki: Jacek Harasny (44' - sam.), Hubert Wroński (79') - Emil Harasny (18')

Grom: Ł.Styś - Ł.Wejzer, P.Frątczak, M.Wejman, M.Woźnicki (50' P.Pakuła), J.Harasny, K.Kaczkowski, A.Surdyga (65' S.Walczak), K.Kuligowski, E.Harasny, K.Witkowski (50' Z.Przygoński)

Baszta: K.Karolak - R.Górniak (68' K.Grzelczak), D.Jagodziński (42' G.Bon), T.Krawiecki, K.Chmara - D.Markowski, J.Chmara, M.Dorabiała, R.Pietrzak - M.Wasilewski (76' H.Wroński), P.Barański

Żółte kartki: Krystian Kuligowski - Mariusz Dorabiała, Hubert Wroński

Sędziowie: Szymon Woźniak (główny), Patryk Majcherek, Maciej Podziński (wszyscy KS Konin)