Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

18.05.2016

Baszta Przedecz przegrała w Tuliszkowie z Tulisią 2:1 (2:0). Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Mariusz Dorabiała. Już w pierwszej akcji spotkania padła bramka dla gospodarzy, po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony pomocnika rywali, źle wybita piłka przez obrońcę Baszty nabrała dziwnej rotacji i przy silnym wietrze wpadła, po rękach Krystiana Karolaka, do naszej bramki. Początek meczu to zdecydowana przewaga lidera tabeli, który największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. I właśnie po jednym z nich, dokładnie po rzucie rożnym, padł drugi gol dla Tulisii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Mateusz Pingot.
W dalszej części gry od straty gola uchroniła nas poprzeczka, po strzale kapitana gospodarzy - Stanisława Mikołajczyka. Nasz zespół najgroźniejszą sytuację stworzył sobie po indywidualnej akcji Wiktora Zasady, który poradził sobie z dwójką obrońców, jednak jego strzał zdołał odbić Mateusz Zajdel.
W drugiej połowie Baszta próbowała odważniej ruszyć do ataków, jednak brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Kilka razy naraziliśmy się na groźne kontry Tulisii, jednak dobrze w bramce interweniował Karolak.
Około 75. minuty dobre podanie z głębi pola od Patryka Barańskiego otrzymał Mariusz Dorabiała, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Zajdelem, którego już praktycznie minął, ale zamiast uderzać na bramkę próbował wymusić rzut karny. Sędzia spotkania, Pan Mateusz Latański, słusznie ukarał naszego zawodnika żółtą kartą.
Już parę minut później dobra akcja Wiktora Zasady na lewej stronie boiska, który dograł piłkę na środek pola karnego, a tam wspomniany wcześniej Dorabiała zdobył bramkę kontaktową. W końcówce spotkania Baszta próbowała za wszelką cenę doprowadzić do remisu, jednak dobrze broniąca się Tulisia utrzymała prowadzenie, a co za tym idzie także prowadzenie w lidze.

Bramki: Krystian Karolak (1' - sam.), Mateusz Pingot (20') - Mariusz Dorabiała (80')

Tulisia: M.Zajdel - S.Kunicki (77' G.Koniusz), M.Pingot, J.Gorgolewski, A.Kutkowski - K.Kruczkowski, D.Hryniuk - P.Janicki, S.Mikołajczyk, A.Stolarek - J.Cieślak (82' D.Nowak)
Rezerwowi: M.Szczap, M.Raszewski, A.Mijalski, A.Raszewski, P.Raszewski

Baszta: K.Karolak - M.Frydrych, D.Jagodziński, T.Krawiecki (70' G.Bon), K.Chmara - M.Wasilewski (75' R.Górniak), R.Pietrzak, J.Chmara, P.Barański - K.Janicki (60' M.Dorabiała), W.Zasada
Rezerwowi: H.Wroński, K.Grzelczak, D.Markowski

Żółte kartki: Adrian Stolarek, Damian Hryniuk - Mariusz Dorabiała
Czerwone kartki: Damian Hryniuk (za dwie żółte)

Sędziowie: Mateusz Latański (główny), Grzegorz Pawlak, Daniel Majewski (wszyscy KS Konin)