Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

12.04.2016

Pierwszy wiosenny wyjazd Baszty Przedecz zakończył się remisem 1-1 (0-0), mimo że przeciwnikiem była ostatnia do tej pory w tabeli Teleszyna Przykona. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Wiktor Zasada z rzutu karnego.
Całe spotkanie było nieatrakcyjne i bardzo chaotyczne. Nasi zawodnicy nie potrafili przytrzymać piłki, szybko się jej pozbywali i byli zbyt mocno rozrzuceni po boisku, co nie dawało możliwości gry piłką. Brakowało sytuacji do strzału, gdyż w większości sytuacji nasi napastnicy zostawali na pozycji spalonej. To jednak Baszta powinna prowadzić po pierwszej połowie, kiedy po faulu w polu karnym na Zasadzie, jedenastkę wykonywał Jakub Chmara. Nasz pomocnik uderzył obok słupka i było to jego pierwsze pudło z rzutu karnego.
W drugiej połowie nie było poprawy jakości gry, ale nie brakowało szans na bramkę. Jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym. Teleszyna w tym dniu świetnie wykonywała stałe fragmenty gry, a przy tym jednym krycie zostało zupełnie zgubione i zawodnik z Przykony główkował praktycznie do pustej bramki. Szukanie wyrównania szło bardzo topornie, a najlepsze sytuacje zdarzały się po faulach gospodarzy w okolicach 20-25 metra. Żadnego z rzutów wolnych nie udało się wykorzystać. Swoją szansę miał Wasilewski po zgraniu Zasady, jednak nie zdołał ułożyć sobie piłki do strzału lewą nogą. 10 minut przed końcem mogło być już po meczu, gdyż po faulu Frydrycha, Teleszyna wykonywała rzut karny. Na szczęście Krystian Karolak utrzymał nasz zespół w grze i jedenastkę obronił. Ratował nas również w paru kolejnych sytuacjach. W końcu po raz kolejny na wapno wskazał arbiter główny spotkania, kiedy w polu karnym ręką zagrał obrońca Przykony i tym razem szansa została wykorzystana przez Zasadę. W 89 minucie piłkę meczową dla naszej drużyny zmarnował Patryk Barański, który w sytuacji sam na sam trafił w nogę bramkarza...

Bramki: Daniel Janicki (60') - Wiktor Zasada (85')

Baszta: K.Karolak - R.Pietrzak, D.Jagodziński, G.Bon (65' T.Krawiecki), M.Frydrych - D.Świgoń, J.Chmara, M.Dorabiała, P.Barański - M.Wasilewski (71' R.Górniak), W.Zasada
Rezerwowi: K.Janecki, H.Wroński, M.Rosiński, K.Grzelczak

Teleszyna: A.Leśniak - M.Grynda, F.Janiak, M.Gromada (46' J.Cichomski), A.Gurlaga, S.Karbowy, N.Kałużny, P.Leśniewski, K.Grynda, D.Janicki (75' W.Rusek), P.Jagieła
Rezerwowi: A.Krawczyk, A.Kos, H.Frydziński

Żółte kartki: Paweł Leśniewski