Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

18.11.2015

Baszta Przedecz tylko zremisowała z Gromem Malanów 1:1 w ostatnim meczu rundy jesiennej konińskiej A-klasy. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Barański, a wyrównał w 97 minucie Kamil Kaczkowski.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście z Malanowa, którzy co najmniej dwa razy byli bardzo blisko zdobycia bramki. W pierwszej sytuacji strzał z rzutu wolnego z 20 metrów w kapitalnym stylu obronił Krystian Karolak. Około 30 minuty spotkania napastnik Gromu mając przed sobą pustą bramkę, na szczęście dla naszej drużyny, nie trafił w piłkę. Pierwsza część meczu nie obfitowała w klarowne sytuacje, gra była szarpana, na co na pewno wpływ miał bardzo zły stan murawy w Przedczu.
Druga połowa zaczęła się o wiele lepiej dla naszej drużyny, częściej gościliśmy w polu karnym "Gromu". W okolicach 60 minuty spotkania obrońca gości ewidentnie zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym, jednak gwizdek arbitra milczał. Siedem minut po tej sytuacji dobrym prostopadłym podaniem popisał się Mariusz Rosiński, piłka trafiła do Patryka Barańskiego, który z zimną krwią pokonał Łukasza Stysia. Od tego momentu grało nam się łatwiej, goście próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak pewnie w bramce interweniował Karolak. Już w doliczonym czasie gry niepotrzebny faul w pobliżu naszego pola karnego. Do piłki podszedł Kamil Kaczkowski i strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu. Była to już 97 minuta meczu, choć sędzia doliczył tylko pięć...
Po raz kolejny tracimy bramkę, a co za tym idzie punkty za własne życzenie. Takich sytuacji w tej rundzie było zdecydowanie za dużo. Teraz pozostaje tylko rzetelnie przepracować przerwę zimową, aby wiosną zaprezentować się o wiele lepiej. Kończymy na szóstym miejscu, jednak strata do lidera z Turku to tylko pięć punktów.

Bramki: Patryk Barański (67') - Kamil Kaczkowski (90'+7)

Baszta: Karolak - Wiśniewski, Pietrzak, Wróblewski (82' Bon), Górniak (Markowski) - Świgoń (85' Wroński), J.Chmara, Dorabiała, Rosiński - Wasilewski (73' Sieradzki), Barański
Rezerwowi: Konopiński

Grom: Ł.Styś - Wejzer, Witkowski (75' Kaczkowski), Surdyga, J.Harasny, E.Harasny, Kowalski, Frątczak (70' Muszalski), Wejman (60' Marciniak), Grzelczak (64' Kłodawski), Zwoliński
Rezerwowi: J.Styś, Walczak, Pietrzak

Żółte kartki: Emil Harasny, Radosław Zwoliński

Sędziowie: Rafał Dziamski (główny), Norbert Małolepszy, Marek Stasiak