Autor:

Adrian Stolarek

Utworzono:

15.09.2015

Do trzeciej serii spotkań przyszło nam czekać na pierwsze zwycięstwo ligowe w rozgrywkach A klasy. Nasi zawodnicy powetowali sobie jednak dwa wcześniejsze, nieudane spotkania i pewnie, bo aż 5:1 pokonali Grom Malanów.

Wynik otworzyliśmy już na początku spotkania, po pięknej trójkowej akcji.
Damian Nowak posłał świetne podanie diagonalne na skrzydło do Mikołaja Siepki, ten popędził z piłką w stronę lini końcowej, po czym dośrodkował na dalszy słupek bramki. Z dośrodkowania skorzystał Damian Nowak i odegrał piłkę w stronę Adriana Stolarka, który uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Bramka na 2:0 to silny strzał Krystiana Kruczkowskiego ze skraju pola karnego, tuż przy słupku obok bezradnego bramkarza.

Nie upłynęło zbyt wiele czasu, a dwójka strzelców kolejny raz dała o sobie znać. Kruczkowski genialnym prostopadłym podaniem obsłużył Stolarka, który z zimną krwią wykorzystał sytuacje jeden na jeden.

Na przerwę schodziliśmy więc z prowadzeniem 3:0, jednak wynik ten mógł być znacznie bardziej okazały. Wypracowaliśmy wiele groźnych sytuacji, jednak brakowało celność bądź też dokładności w ich wykańczaniu.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardzo zmotywowani, chcąc jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową, co dałoby im nadzieje na "uratowanie" tego meczu. Jednak około 50 minuty rozwialiśmy ich nadzieje.
Dalekim wykopem z własnego pola karnego Mateusz Zajdel uruchomił Adriana Stolarka, ten zgrał piłkę na skrzydło do Damiana Nowaka, po czym otrzymał piękne podanie zwrotne i w łatwej sytuacji pokonał bramkarza, kompletując hat-tricka w tym spotkaniu.

Gospodarze odpowiedzieli bramką na 4:1 z rzutu karnego i kiedy starali się tworzyć kolejną groźną sytuację pod naszą bramką, "nadziali" się na szybką kontrę, po wstrzeleniu piłki w stronę bramki przez Andrzeja Mijalskiego, formalności dopełnił aktywny tego dnia na prawym skrzydle Damian Nowak ustalając tym samym rezultat spotkania na 5:1 dla Tulisii.

Tulisia wystąpiła w następującym składzie : Mateusz Zajdel - Szymon Kunicki (Damian Brzęcki), Jarosław Gorgolewski, Stanisław Mikołajczyk (kpt.), Adam Kutkowski - Damian Nowak (Mikołaj Nowakowski), Damian Hryniuk, Krystian Kruczkowski, Szymon Roszyk (Piotr Raszewski), Mikołaj Siepka (Andrzej Mijalski) - Adrian Stolarek

Najbliższy tydzień dla naszych piłkarzy jest niezwykle pracowity.
W środę o 17.00 w meczu Pucharu Polski zmierzymy się z zespołem z Okręgówki - Wartą Krzymów.

W czwartek czeka nas ogromna atrakcja! Trening seniorów na boisku w Tuliszkowie poprowadzi były selekcjoner reprezentacji Polski - Paweł Janas!

W niedzielę natomiast o godzinie 16.00 w kolejnym meczu ligowym na stadionie w Tuliszkowie podejmować będziemy zespół GKS Olszówka.