Baszta Przedecz Gospodarze

Franciszek Robaszewski Kierownik drużyny
Mariusz Żurawicz Trener

13.04.2015

Po kiepskim meczu przedecka Baszta uległa dziś na własnym boisku Orłowi Kawęczyn 2-3 (1-3). Obie bramki z rzutów karnych zdobył Patryk Barański.
Piłkarzom z Przedcza bardzo zależało się na zrewanżowaniu po jesiennej porażce 3-1, jednak na chęciach się skończyło. Brakowało składnej gry, było mnóstwo chaosu w poczynaniach Baszty, a w obronie zdarzały się koszmarne błędy. Jednak to właśnie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Wyśmienitą sytuację do gola miał Tomasz Rybiński, kiedy z rzutu rożnego na drugi słupek wrzucał Barański, jednak jego strzał głową zatrzymał się jedynie na bocznej siatce. Przyjezdni zaatakowali, kiedy czujność straciła defensywa z Przedcza. Prosta górna piłka wystarczyła by minąć obrońców, a napastnik z Kawęczyna kiwnął Karolaka i strzelił do pustej bramki. Zawodnicy Baszty mogli wyrównać w zamieszaniu podbramkowym, jednak z kilku strzałów nic nie wyszło. Zamiast tego padło podwyższenie praktycznie z niczego. Słabo wykonana wrzutka z wolnego nieoczekiwanie stała się zagrożeniem i na linii bramkowej po małym zamieszaniu piłkę dobijał zawodnik Orła.
Sytuacja stała się nieciekawa i gra się lekko zaostrzyła. Jedna z górnych piłek posłanych za linię obrony gości była skuteczna i dopadł do niej Barański, wyszedł sam na sam z bramkarzem i gola strzelił, jednak był faulowany przez bramkarza i sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę i wyrzucić z boiska golkipera Kawęczyna. Sam poszkodowany zamienił rzut karny na gola.
Niestety zamiast uspokoić grę nasi piłkarze popełnili fatalny błąd w obronie i napastnik przyjezdnych podwyższył wynik na 1-3.
W drugiej połowie wciąż brakowało ładnej gry, dominowała kopanina. A jedyne co warte odnotowania to rzut wolny Mariusza Dorabiały obroniony przez bramkarza Orła, bramka ze spalonego przyjezdnych oraz gol Patryka Barańskiego z rzutu karnego podyktowanym za faul na Danielu Świgoniu.

Bramki: Patryk Barański (39', 66') - Grzegorz Majda (15', 25'), Mateusz Lejman (40')

Baszta: K.Karolak - K.Wiśniewski, T.Wróblewski, T.Krawiecki, R.Górniak (80' J.Skorupa) - J.Chmara, T.Rybiński (46' K.Bartosik), M.Dorabiała, R.Pietrzak - K.Janicki (60' D.Świgoń), P.Barański
Rezerwowi: P.Towiański, G.Bon

Orzeł: D.Tomczyk, J.Dudek, J.Galas (90+1' K.Jenerowicz), D.Gidelski, K.Grzelak, W.Jasiak, P.Kurzawa (75' K.Perliński), M.Lejman, G.Majda, P.Przybylak, R.Raszewski