Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

10.05.2015

Tylko i aż remisem zakończył się wyjazdowy mecz Baszty Przedecz, która w Łuczywnie mierzyła się z miejscowym SRW. Co ciekawe SRW Łuczywno to jedyny klub, z którym nasi piłkarze grają bez przerwy od wejścia do ligi. Tym razem pojedynek ten zakończył się wynikiem 2-2 (1-2), a bramki zdobyli Patryk Barański (k) oraz Mariusz Dorabiała (rzut wolny).
Czemu TYLKO? Baszta po około 20 minutach prowadziła już 0-2. Pierwszego gola zdobyła już w 2 minucie. Faulowany w polu karnym był Bartosik, a jedenastkę wykorzystał Barański, strzelając pod poprzeczkę. Po kilkunastu minutach precyzją popisał się Mariusz Dorabiała, który w drugim meczu z rzędu trafił z rzutu wolnego.
Czemu AŻ remis? Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. Kontakt złapali po niepotrzebnym faulu w polu karnym. Jedenastkę wykorzystali mimo niezłego ruchu Karolaka w bramce. Chwilę później nastąpiła istna "burza" w szesnastce Baszty, kiedy to w jednej akcji zawodnicy SRW strzelali czterokrotnie (w tym raz w słupek i w poprzeczkę). W pierwszej połowie udało się utrzymać prowadzenie, choć było gorąco na linii bramkowej, gdzie pewny był Karolak.
Po przerwie bardzo szybko Przedecz traci gola i to nie pozwoliło zrealizować założeń z przerwy. W sytuacji sam na sam nasz bramkarz już musiał skapitulować. Choć chwilę później obronił identyczną próbę gospodarzy. Wiele zamieszania w szykach naszej obrony tworzyła dwójka napastników Łuczywna. Jeszcze w tej połowie zawodnicy SRW uderzali w poprzeczkę, ale to Baszta atakowała częściej. Niestety mimo wielu prób przeprowadzenia skutecznej akcji, szczególnie lewą stroną, nie udało się stworzyć dogodnych sytuacji. Choć gdy piłka przechodziła linię obrony gospodarzy, a do piłki dobiegł Barański był faulowany tuż przed polem karnym nadarzyła się okazja, niestety z wolnego poszkodowany nie uderzył w światło bramki.
Mecz w dużej mierze przypominał bitwę, wiele walki na bardzo nierównym i małym terenie i niezbyt wiele dokładnych zagrań. Tak niestety wyglądają pojedynki na tym trudnym do gry terenie.

Bramki: Szymon Kowalski (35'), Arkadiusz Czaplewski (47') - Patryk Barański (2'), Mariusz Dorabiała (26')

SRW: B.Czupryniak - K.Majewski, P.Polichnowski, P.Kubsik (60' Ł.Robak), A.Czaplewski, S.Kowalski, M.Marciszak, S.Grudziński, D.Rebelak (65' T.Robak), M.Strużyński, M.Wiśniewski (70' L.Radomski)
Rezerwowi: E.Kołodziejczak, A.Zaczkiewicz, T.Rożewski

Baszta: K.Karolak - K.Wiśniewski, D.Wróblewski, T.Krawiecki, T.Rybiński - R.Górniak (80' M.Kaczmarek), J.Chmara, M.Dorabiała (85' P.Towiański), R.Pietrzak - K.Bartosik, P.Barański
Rezerwowi: G.Bon, K.Grzelczak